Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rob Zombie

23. 2. 2009

Rob Zombie

Rob Zombie (vlastním jménem Robert Cummings) se narodil 12. ledna 1965 v Haverhillu v USA. Od mala vyrůstal u kolotočů. V jeho raném mládí ho uchvátily komiksy a pak v patnácti letech, když už měl kolotočů plné zuby, šel se svým bratrem Michaelem studovat design. Poté odjel do New Yorku, aby se uplatnil v branži. Setkal se se Shaunou Reynolds a založily kapelu White Zombie - inspirovanou prehistorickým horrorem s Belou Lugosim. Změnil si jméno na Rob Zombie a stal se zpěvákem.

Zombie využíval svého uměleckého talentu a své kapele dělal veškerá loga, potisky CD, obaly, plakáty a videoklipy. A tak si vybudoval slušnou pověst kontroverzního umělce. White Zombie vydali dvě úspěšná alba a poté se v roce 1996 rozpadli. A tak se Rob vydal na svou solovou dráhu.

25. srpna 1998 vyšlo jeho první solové CD s názvem Hellbilly Deluxe. Album se umístilo na 5. místě v prodejnosti a píseň Superbeast byla nominována na cenu Grammy.

V roce 2000 dostal nabídku natočit svůj vlastní film a tak vznikl velmi kritizovaný House of 1000 Corpses (Dům 1000 mrtvol). Volné pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat a tak v roce 2000 se na plátna kin dostalo brutální road-movie The Devil's Rejects (Vyvrženci pekla). Film vytvořil rekord v užití slova FUCK - 560krát za film.

A v roce 2007 se na plátnech kin objevil remake slavného slasheru Halloween.